Login |  Register |  help

Results from 61st ANNUAL CHSAA INTERSECTIONAL RELAY CARNIVAL

Posted Saturday, December 11, 2010 by Stephanie Irvin
 RaceTab 3 by MileSplit Registered to: George Febles, Fordham Prep

            CHSAA Indoor Relay Carnival - 12/11/2010 3:52:40 AM            
                 Armory Track & Field Center, New York, NY                 

                 Freshmen Boys 55 Meter Hurdles Finals                  
========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#
========================================================================
  1 Malik Crossdale              Fordham Prep                    9.6  1
  2 Pablo Morrell                Fordham Prep                   10.2  1
  3 Matt Saltzman                Fordham Prep                   10.6  1
  4 Dan DeNiro                 9 Xavier                         11.2  2
  5 Sheldon Salmon             9 Archbishop Stepinac            11.4  2
  5 Victor Persad                St. Francis Prep               11.4  2
  7 Keith Misciagna            9 Regis                          11.8  2
  8 Bryan Chao                 9 Xavier                         12.0  2
  9 Aidan Crowe                  Fordham Prep                   12.1  1
 10 Luke Dorney                9 St. John the Baptist           12.3  2
 11 Ralph Diaz                   Fordham Prep                   13.9  1

          Freshmen Boys 4x200 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Bishop Loughlin                             1:49.8  3
      1) Jhamel Binns          2) Caleb Wright          
      3) Chris Gaspand         4) Kishon Gerson         
  2 Saint Anthony's                             1:50.1  1
  3 Mount St. Michael                           1:51.0  2
  4 Xavier                                      1:53.0  1
  5 Cardinal Hayes                              1:54.9  2
  6 Xaverian                                    1:55.8  2
  7 Archbishop Molloy                           1:56.6  3
  8 Holy Cross                                  1:56.7  5
  9 Saint Anthony's                             1:57.4  4
  9 Fordham Prep                                1:57.4  4
 11 Kellenberg Memorial                         1:58.0  3
 12 Monsignor McClancy                          1:58.5  7
 13 St. John's Prep                             1:58.8  3
 14 Bishop Loughlin                             2:00.0  4
 15 Iona Preparatory School                     2:00.5  2
 16 Xavier                                      2:01.5  1
 17 St. John's Prep                             2:02.4  5
 18 Fordham Prep                                2:02.9  5
 19 Regis                                       2:03.2  7
 20 Iona Preparatory School                     2:05.0  3
 21 Iona Preparatory School                     2:06.7  6
 22 Xavier                                      2:07.1  2
 23 Holy Cross                                  2:07.8  5
 24 Archbishop Molloy                           2:08.4  6
 25 Archbishop Stepinac                         2:09.7  7
 26 Regis                                       2:10.8  6
 27 Fordham Prep                                2:12.1  5
 28 St. Peter's                                 2:14.0  1
 29 Xavier                                      2:14.5  2
 30 Monsignor Farrell                           2:14.9  6
 31 Archbishop Stepinac                         2:17.3  6
 32 St. Joseph by the Sea                       2:21.0  4

          Freshmen Boys 4x400 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Fordham Prep                                3:49.6  1
      1) Patrick Kennelly      2) James Deutmeyer       
      3) Thomas Matera         4) Malik Crossdale       
  2 Holy Trinity                                4:12.6  1
  3 Iona Preparatory School                     4:17.5  1
  4 Archbishop Molloy                           4:18.0  2
  4 Kellenberg Memorial                         4:18.0  1
  6 St. Peter's                                 4:19.4  1
  7 Holy Cross                                  4:22.7  2
  8 Xavier                                      4:28.5  1
  9 Regis                                       4:29.0  2
 10 St. John the Baptist                        4:30.4  2
 11 Monsignor Farrell                           4:30.8  2
 12 Xaverian                                    4:31.5  3
 13 Xavier                                      4:34.5  3
 14 Regis                                       4:34.6  2
 15 St. John's Prep                             4:36.1  3
 16 Mount St. Michael                           4:36.3  3
 17 Bishop Loughlin                             4:39.8  2
 18 Regis                                       4:41.5  2
 19 Fordham Prep                                4:44.8  2
 20 Fordham Prep                                4:46.7  3
 21 Mount St. Michael                           4:54.8  3
 22 St. John the Baptist                        4:58.4  3
 23 Archbishop Molloy                           5:17.4  3
 24 Monsignor McClancy                          5:35.3  3

Freshmen Boys Distance Medley Relay (800-200-400-1600) Fin
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             8:42.0  1
      1) Thomas Louro          2) Greg Oliva            
      3) Ryan Cannon           4) John McMullin         
  2 Monsignor Farrell                           9:05.0  1
  3 Fordham Prep                                9:06.0  1
  4 Xavier                                      9:15.0  1
  5 Bishop Loughlin                             9:17.4  2
  6 Regis                                       9:20.6  1
  7 St. John the Baptist                        9:22.3  1
  8 Archbishop Stepinac                         9:26.5  1
  9 Cardinal Spellman                           9:32.5  1
 10 Holy Trinity                                9:47.4  2
 11 St. Peter's                                 9:50.7  2
 12 Iona Preparatory School                     9:56.2  1
 13 Monsignor McClancy                          9:56.8  2
 14 Holy Trinity                               10:06.0  2
 15 Archbishop Molloy                          10:12.6  2
 16 Iona Preparatory School                    10:13.2  2
 17 Cardinal Hayes                             10:25.0  2
 18 Salesian                                   10:30.8  2
 19 Cardinal Hayes                             11:17.7  2
 20 Cardinal Hayes                             11:19.5  2

                 Freshmen Boys 1600 Meter Run Finals                 
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Kieran O'Shea                Saint Anthony's              5:12.0
  2 Nick D'Addesa              9 St. Joseph by the Sea        5:12.2
  3 Brian Kreider                Saint Anthony's              5:12.4
  4 Jonathan Calvello            Fordham Prep                 5:20.0
  5 Louis Santelli III           Saint Anthony's              5:24.6
  6 Kevin Solar                  Saint Anthony's              5:31.9
  7 Kieran Pues                9 Kellenberg Memorial          5:33.6
  8 John McGee                 9 Regis                        5:36.3
  9 Kevin Field                9 Regis                        5:50.1
 10 Matthew Malloy             9 Xaverian                     5:50.4
 11 Adrian Shanahan            9 Kellenberg Memorial          5:57.3
 12 Matthew Mikalonis          9 Kellenberg Memorial          6:06.3
 13 Andrew Pierre                Nazareth                     6:22.9
 14 John Gayanelo                Fordham Prep                 6:26.8
 15 Nicholas Lassandro         9 Kellenberg Memorial          6:27.3
 16 Jan-Paolo Sarmiento        9 St. John's Prep              6:32.6
 17 Elijah Joseph                Nazareth                     6:41.9

  Sub-Midget (105 lbs.) Boys 4x200 Meter Relay Finals  
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Kellenberg Memorial                         1:53.4
      1) Andrew Nohilly        2) Connor Murphy         
      3) Grant Kuppelmeyer     4) Garrett Kuppelmeyer   
  2 Archbishop Molloy                           2:01.8
  3 Fordham Prep                                2:04.3
  4 St. Joseph by the Sea                       2:05.6
  5 Xavier                                      2:06.4
  6 Iona Preparatory School                     2:10.4
  7 Xavier                                      2:10.4

    Midget (115 lbs.) Boys 4x200 Meter Relay Finals    
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Archbishop Molloy                           1:49.1
      1) Steven Neocleos       2) Dillon Scibelli       
      3) Steve Marino          4) Lorenzo Laing         

Junior Weight (125 lbs.) Boys 4x200 Meter Relay Finals 
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Iona Preparatory School                     1:49.0
      1) Lorenzo Gutierrez     2) Michael Brereton      
      3) Joe Raniolo           4) Sean Russell          
  2 Archbishop Molloy                           1:49.4
  3 Xaverian                                    1:51.6
  4 Holy Cross                                  1:52.0
  5 Fordham Prep                                1:52.4
  6 Iona Preparatory School                     2:00.0
  7 Fordham Prep                                2:11.8

Junior Weight (125 lbs.) Boys 4x800 Meter Relay Finals 
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Xavier                                      9:18.8
      1) Corwin Conner         2) Joseph Klein          
      3) Anthony Pucik         4) Peter Cashin          
  2 Fordham Prep                                9:22.5
  3 Kellenberg Memorial                         9:36.9
  4 Archbishop Molloy                           9:50.3
  5 Fordham Prep                               10:22.5
  6 Xavier                                     10:36.3
  7 Fordham Prep                               10:52.6

         Sophomore Boys 4x200 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 St. John the Baptist                        1:39.7  1
      1) Jeremy Schneider      2) John Selle            
      3) Tim Pamlanye          4) Tyler Cisek           
  2 Cardinal Hayes                              1:40.2  1
  3 Kellenberg Memorial                         1:40.6  1
  4 St. John the Baptist                        1:42.5  2
  5 Nazareth                                    1:43.9  7
  6 Mount St. Michael                           1:44.1  1
  7 Bishop Loughlin                             1:45.5  5
  8 Cardinal Hayes                              1:46.1  4
  9 St. Francis Prep                            1:46.3  2
  9 Kellenberg Memorial                         1:46.3  2
 11 Fordham Prep                                1:46.9  1
 12 Holy Trinity                                1:47.0  3
 13 Fordham Prep                                1:47.2  2
 14 St. Joseph by the Sea                       1:48.1  1
 15 Saint Anthony's                             1:48.5  3
 16 St. John the Baptist                        1:49.0  3
 17 Archbishop Molloy                           1:50.8  3
 18 Iona Preparatory School                     1:51.2  5
 19 St. Francis Prep                            1:52.3  3
 20 Saint Anthony's                             1:53.7  2
 21 Xavier                                      1:54.5  5
 22 Archbishop Stepinac                         1:55.5  4
 23 Saint Anthony's                             1:56.3  4
 24 St. John the Baptist                        1:56.7  5
 25 Iona Preparatory School                     1:56.8  6
 26 Fordham Prep                                1:58.3  4
 27 Mount St. Michael                           1:58.9  3
 28 St. Joseph by the Sea                       1:59.8  2
 29 Fordham Prep                                2:00.4  5
 30 Xavier                                      2:01.5  7
 31 Fordham Prep                                2:02.0  7
 32 Xaverian                                    2:02.5  7
 33 Monsignor McClancy                          2:02.9  4
 34 Regis                                       2:03.5  7
 35 St. Joseph by the Sea                       2:03.7  4
 36 St. Francis Prep                            2:08.9  6
 37 Holy Trinity                                2:09.4  6
 38 Fordham Prep                                2:12.1  6

         Sophomore Boys 4x400 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Cardinal Spellman                           3:44.8  1
      1) Jamel Lewis           2) Lamar Gillespie       
      3) Kevin Higgins         4) Luther Gillespie      
  2 Fordham Prep                                4:05.7  1
  3 Xavier                                      4:08.4  2
  4 Saint Anthony's                             4:09.6  1
  5 Archbishop Molloy                           4:10.0  1
  6 Nazareth                                    4:12.8  2
  7 Regis                                       4:16.4  1
  8 St. John the Baptist                        4:19.2  2
  9 Fordham Prep                                4:20.8  2
 10 Saint Anthony's                             4:24.4  2
 11 Cardinal Spellman                           4:26.9  2
 12 Fordham Prep                                4:31.0  2
 13 Fordham Prep                                4:36.9  2
 14 Bishop Ford                                 4:40.4  1
 15 Xavier                                      4:46.6  2
 16 Salesian                                    4:51.7  2
 17 Monsignor McClancy                          4:52.2  2

         Sophomore Boys 4x800 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Kellenberg Memorial                         8:44.9  1
      1) James Malebranche     2) James Mcquade         
      3) Cody Olszewski        4) Dylan Murphy          
  2 St. John the Baptist                        9:03.1  1
  3 Saint Anthony's                             9:03.2  2
  4 Fordham Prep                                9:10.7  1
  5 Monsignor Farrell                           9:11.2  1
  6 Xavier                                      9:12.1  1
  7 St. Joseph by the Sea                       9:17.4  1
  8 Iona Preparatory School                     9:27.9  1
  9 St. Peter's                                 9:34.0  2
 10 Kellenberg Memorial                         9:39.4  2
 11 Kellenberg Memorial                         9:50.5  2
 12 Saint Anthony's                             9:51.1  2
 13 St. John the Baptist                        9:54.6  2
 14 Xavier                                     10:27.4  2
 15 Monsignor McClancy                         10:33.9  1
 16 Monsignor Farrell                          10:46.3  2
 17 Cardinal Hayes                             10:55.1  2
 18 Cardinal Hayes                             11:33.3  2

Novice Boys Distance Medley Relay (800-200-400-1600) Final
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             8:32.0  1
      1) Nicholas Kaufmann     2) Patrick Sweeney       
      3) Cathal Schlageter     4) Justin Blair          
  2 Saint Anthony's                             8:41.0  2
      1) Daniel Meehan         2) Greg Reardon          
      3) Austin Seda           4) Casey French          
  3 Chaminade                                   8:43.8  1
      1) Garrett Cramer        2) Connor McGrath        
      3) Owen Schroeder        4) Michael Barnes        
  4 Saint Anthony's                             8:47.5  2
      1) Nolan Hayes           2) Sterling Ridley       
      3) Christian Petersen    4) Sean Fitzgerald       
  5 Monsignor Farrell                           8:53.3  1
      1) Greg Potter           2) Rob Yohrling          
      3) Sedamo Agosa          4) Mike Maccarriello     
  6 Monsignor Farrell                           8:53.9  1
  7 St. John's Prep                             8:56.3  1
  8 Holy Trinity                                8:57.2  1
  9 St. John the Baptist                        9:03.2  1
 10 St. John's Prep                             9:08.4  1
 11 Kellenberg Memorial                         9:11.1  1
 12 Archbishop Molloy                           9:14.2  2
 13 All Hallows                                 9:14.5  1
 14 Kellenberg Memorial                         9:16.8  2
 15 Iona Preparatory School                     9:17.4  1
 16 Fordham Prep                                9:19.9  1
 17 Xavier                                      9:28.2  2
 18 Moore Catholic                              9:34.6  1
 19 Bishop Ford                                 9:38.9  2
 20 Iona Preparatory School                     9:39.8  1
 21 Monsignor Farrell                           9:41.5  2
 22 Kellenberg Memorial                         9:45.8  2
 23 Cardinal Hayes                              9:48.1  2
 24 Bishop Ford                                 9:48.5  2
 25 Iona Preparatory School                     9:49.7  2
 26 Holy Trinity                                9:51.8  1
 27 Monsignor McClancy                          9:54.8  2
 28 Monsignor Farrell                          10:03.0  2
 29 Iona Preparatory School                    10:06.1  1
 30 Monsignor McClancy                         10:15.4  2
 31 Xavier                                     10:21.8  2
 32 St. Dominic                                10:29.1  2
 33 Kellenberg Memorial                        10:45.9  2

        Varsity Girls Distance Medley Relay Finals        
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 St. John Villa Academy                     12:40.8  1
      1) Jillian Biagini       2) Kristi Taddoni        
      3) Mariah Claudio        4) Christine Connell     
  2 Saint Anthony's                            12:56.3  1
      1) Dannelle Cornell      2) Megan Fiedler         
      3) Lauren Fontana        4) Olicia Williams       
  3 Kellenberg Memorial                        12:57.9  1
      1) Kimberly Mackay       2) Jasmine Belcher       
      3) Kylie Pearse          4) Ashlin Conroy         
  4 Saint Anthony's                            13:06.0  1
      1) Gabriella Vezza       2) Lauren Reinertsen     
      3) Mariella Billello     4) Victoria Ciotti       
  5 St. John the Baptist                       13:06.1  1
      1) Alyssa Dorney         2) Krystal McLeod        
      3) Chelsea Penn          4) AnnMarie Zigrosser    
  6 Notre Dame                                 13:08.4  1
  7 Saint Anthony's                            13:14.4  1
  8 Kellenberg Memorial                        13:22.9  1
  9 Archbishop Molloy                          13:35.9  1
 10 St. Joseph by the Sea                      13:46.8  1
 11 Saint Anthony's                            13:47.3  1
 12 Holy Trinity                               13:55.4  1
 13 St. John Villa Academy                     14:06.8  2
 14 Kellenberg Memorial                        14:07.4  2
 15 St. John the Baptist                       14:30.2  2
 16 Sacred Heart Academy                       14:30.3  2
 17 Cardinal Spellman                          14:39.5  1
 18 Saint Anthony's                            14:40.0  2
 19 St. John Villa Academy                     14:41.2  2
 20 Saint Anthony's                            14:41.8  2
 21 Archbishop Molloy                          14:43.9  2
 22 Archbishop Molloy                          14:44.2  1
 23 St. Joseph by the Sea                      14:47.0  2
 24 Bishop Loughlin                            14:54.6  2
 25 Kellenberg Memorial                        15:08.0  2
 26 St. Dominic                                15:12.1  2
 27 St. John the Baptist                       15:14.3  2
 28 St. Francis Prep                           15:16.2  2
 29 Saint Anthony's                            15:20.9  2
 30 Saint Anthony's                            15:21.7  2
 31 Holy Trinity                               15:32.0  2

         Freshmen Girls 4x200 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             1:57.8  1
      1) Michelle Santangelo   2) Julia Jacobsen        
      3) Nicole Hurd           4) Dana Schneider        
  2 St. John Villa Academy                      2:01.5  1
  3 Saint Anthony's                             2:02.4  1
  4 Mary Louis Academy                          2:03.1  5
  5 Saint Anthony's                             2:03.9  3
  6 Kellenberg Memorial                         2:04.5  1
  7 Kellenberg Memorial                         2:05.7  5
  8 Saint Anthony's                             2:06.9  1
  9 Archbishop Molloy                           2:10.2  1
 10 Saint Anthony's                             2:10.5  3
 11 Holy Trinity                                2:11.0  2
 12 Mary Louis Academy                          2:11.1  5
 13 Kellenberg Memorial                         2:11.3  3
 14 Sacred Heart Academy                        2:12.9  2
 15 St. John Villa Academy                      2:14.1  2
 16 Archbishop Molloy                           2:14.6  2
 17 Sacred Heart Academy                        2:15.5  3
 18 Kellenberg Memorial                         2:15.8  4
 19 St. John's Prep                             2:18.0  4
 20 Archbishop Molloy                           2:20.2  4
 21 Saint Anthony's                             2:20.9  3
 22 St. John Villa Academy                      2:21.4  4
 23 Saint Anthony's                             2:22.0  2
 24 Saint Anthony's                             2:22.1  3
 25 St. John's Prep                             2:28.9  4
 26 Holy Trinity                                2:34.3  5
 27 Archbishop Molloy                           2:38.1  5

          Varsity Boys 4x200 Meter Relay Finals           
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 St. John the Baptist                        1:35.0  1
      1) Laquan Martinez       2) Hunter Burrell        
      3) John Selle            4) Darius Samples        
  2 Holy Cross                                  1:35.5  2
      1) Chavez Rose           2) Andrew Murdock        
      3) Kedar Hunter          4) Devon Cajuste         
  3 Cardinal Hayes                              1:36.1  2
      1) Oscar Rios            2) Nicholas Vidal        
      3) Brandon Knight        4) Corey Lucas           
  4 Monsignor Farrell                           1:36.4  1
      1) Clemente Boade        2) Albert Maniscalco     
      3) Pete Kennedy          4) Brett Bracco          
  5 Chaminade                                   1:36.8  2
      1) Cody Israel           2) Joe Casanova          
      3) Andrew Allhusen       4) Dan Romeo             
  6 Fordham Prep                                1:37.7  2
  7 Saint Anthony's                             1:38.1  1
  8 St. Peter's                                 1:38.3  1
  9 St. John's Prep                             1:38.5  7
 10 Kellenberg Memorial                         1:39.3  6
 11 Mount St. Michael                           1:39.4  1
 12 Fordham Prep                                1:39.8  6
 13 St. Francis Prep                            1:39.9  2
 14 Iona Preparatory School                     1:40.1  5
 14 St. John the Baptist                        1:40.1  7
 16 Nazareth                                    1:40.6 11
 17 Saint Anthony's                             1:40.8  5
 17 Mount St. Michael                           1:40.8  6
 19 St. Peter's                                 1:40.8  2
 20 Bishop Loughlin                             1:41.4 11
 21 Saint Anthony's                             1:42.1  3
 22 Chaminade                                   1:42.2  6
 23 St. John the Baptist                        1:43.0  4
 24 Kellenberg Memorial                         1:43.3  5
 25 Xavier                                      1:43.4  3
 26 St. Joseph by the Sea                       1:43.6  6
 27 Cardinal Hayes                              1:43.7  5
 28 St. Peter's                                 1:44.0  3
 29 St. Dominic                                 1:44.1 11
 30 St. Francis Prep                            1:44.3  8
 30 Saint Anthony's                             1:44.3  7
 32 St. John's Prep                             1:44.4  4
 33 Xaverian                                    1:44.7  5
 34 Holy Trinity                                1:44.8  4
 35 Monsignor Farrell                           1:45.0 11
 36 Fordham Prep                                1:45.1  4
 37 Holy Trinity                                1:45.2  3
 38 St. Raymond's                               1:45.9  3
 39 Chaminade                                   1:46.3  7
 40 Saint Anthony's                             1:46.5  9
 41 St. John's Prep                             1:46.8  8
 42 Mount St. Michael                           1:46.9  4
 43 St. Peter's                                 1:47.2  5
 44 St. Joseph by the Sea                       1:47.9  4
 45 Xavier                                      1:48.5  7
 46 Cardinal Hayes                              1:48.8  7
 47 Bishop Ford                                 1:49.9  1
 47 Monsignor McClancy                          1:49.9  3
 49 Iona Preparatory School                     1:50.3 10
 50 ST. Edmund's                                1:51.8  6
 51 St. Francis Prep                            1:53.7  9
 52 Saint Anthony's                             1:55.4  8
 53 Holy Trinity                                1:58.7 11
 54 Holy Cross                                  1:58.8  8
 55 Cardinal Spellman                           1:59.3  9
 56 St. Peter's                                 1:59.4 10
 57 Monsignor McClancy                          2:00.2  8
 58 Archbishop Molloy                           2:00.5 11
 59 Fordham Prep                                2:01.4  9
 60 Holy Cross                                  2:05.4 10
 61 Xaverian                                    2:06.1 10
 62 Xavier                                      2:10.9  9
 63 Archbishop Molloy                           2:12.7 10

     Varsity Boys Shuttle Hurdle Relay (3-Man) Finals     
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Fordham Prep                                  24.2  1
      1) Dominic Rivera        2) Christian Doherty     
      3) Brian Carey           
  2 Kellenberg Memorial                           24.3  2
      1) Timothu Mcknight      2) Kevin Magno           
      3) Dylan Rosser          
  3 Xavier                                        24.8  1
      1) James Kondrat         2) Andrew Cheah          
      3) Domenic DeNiro        
  4 Archbishop Molloy                             25.5  2
      1) Mark Lubicich         2) Conor Davan           
      3) Dylan Foster          
  5 Kellenberg Memorial                           25.8  3
      1) Connor Barrett        2) Frederick Kaestel     
      3) Daniel Emmons         
  5 St. Joseph by the Sea                         25.8  1
      1) Bobby Mirfield        2) Frank Sconzo          
      3) Alex Gargiso          
  7 Fordham Prep                                  26.3  2
  8 St. John the Baptist                          26.4  2
  9 Bishop Loughlin                               26.5  3
 10 Monsignor Farrell                             28.1  1
 11 Kellenberg Memorial                           29.2  4
 11 Regis                                         29.2  5
 13 St. John the Baptist                          29.3  4
 13 Moore Catholic                                29.3  5
 15 St. Francis Prep                              29.8  3
 16 Xavier                                        31.1  3
 17 St. Francis Prep                              31.7  4

                 Freshmen Girls 55 Meter Hurdles Finals                 
========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#
========================================================================
  1 Courtney Ridley            9 Bishop Loughlin                10.3  1
  2 Kasey Berka                  Saint Anthony's                10.9  1
  2 Shannon Pizzella           9 Archbishop Molloy              10.9  1
  4 Danielle Correia           9 Kellenberg Memorial            11.0  1
  5 Victoria Natale            9 St. John Villa Academy         11.5  2
  5 Alissa Belzie              9 Kellenberg Memorial            11.5  1
  7 Taylor Moss                9 Archbishop Molloy              11.6  2
  8 Julianna Widlund             St. John Villa Academy         12.1  2

                 Varsity Girls 55 Meter Hurdles Finals                  
========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#
========================================================================
  1 Katie Cavanaugh              Kellenberg Memorial             8.4  1
  2 Saralee Martelly             Kellenberg Memorial             9.0  1
  3 Annette Pahn                 St. John Villa Academy          9.1  1
  4 Alexandria Simon          11 St. John Villa Academy          9.4  1
  5 Lisa Abramski                Kellenberg Memorial             9.9  1
  6 Stephanie Quinn           10 St Joseph Hill Academy         10.3  2
  6 Nicole Lagrega               St. Joseph by the Sea          10.3  1
  8 Teresa Samson             10 Kellenberg Memorial            10.6  2
  9 Sherise Bunche            12 Archbishop Molloy              10.7  2
 10 Agnieszka Czaja           11 Archbishop Molloy              10.8  3
 11 Vanja Matkovic            10 Archbishop Molloy              11.1  3
 12 Emily Caracci                Archbishop Molloy              11.2  3
 12 Adriana Looper               Kellenberg Memorial            11.2  2
 12 Brittany LeJuan              Kellenberg Memorial            11.2  2
 15 Katarzyna Krol            10 Archbishop Molloy              11.5  3
 16 Maddy Fabozzi                St. John Villa Academy         11.7  2
 17 Kim Javed                 11 St. Francis Prep               11.8  3
 18 Amanda Burcham               Saint Anthony's                11.9  3
 19 Kelly Whelan                 Archbishop Molloy              12.6  3

          Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             4:03.6  1
      1) Megan Fiedler         2) Lauren Reinertsen     
      3) Olicia Williams       4) Emily Taussig         
  2 Kellenberg Memorial                         4:08.2  1
      1) Michelle Anthony      2) Kylie Pearse          
      3) Odrine Belot          4) Kimberly Mackay       
  3 St. John Villa Academy                      4:08.7  1
      1) Jillian Biagini       2) Alexandria Simon      
      3) Mariah Claudio        4) Dominique Claudio     
  4 Mary Louis Academy                          4:08.9  1
      1) Aziza Hawthorne       2) Sabrina Cammock       
      3) Kymberly Johnson      4) Cristina Martello     
  5 St. John the Baptist                        4:09.1  2
      1) Chelsea Penn          2) Bridget Carey         
      3) Lauren Rivera         4) Victoria Lundin       
  6 Notre Dame                                  4:19.4  1
  7 Kellenberg Memorial                         4:20.2  2
  8 Saint Anthony's                             4:22.2  2
  9 Cardinal Spellman                           4:23.6  3
 10 St. John the Baptist                        4:24.5  3
 11 St. Joseph by the Sea                       4:24.7  2
 12 Holy Trinity                                4:25.7  2
 13 St. John Villa Academy                      4:31.6  3
 14 Notre Dame                                  4:35.9  3
 15 Saint Anthony's                             4:36.0  2
 16 Mary Louis Academy                          4:37.8  3
 17 Archbishop Molloy                           4:38.0  4
 18 Catherine McAuley                           4:41.1  4
 19 Archbishop Molloy                           4:44.3  3
 20 St. John's Prep                             4:44.7  3
 21 Saint Anthony's                             4:50.2  4
 22 Sacred Heart Academy                        4:52.4  5
 23 St. Francis Prep                            4:52.9  5
 24 St. John Villa Academy                      4:53.6  5
 25 Bishop Ford                                 5:01.4  1
 26 Cardinal Spellman                           5:03.6  4
 27 Notre Dame                                  5:08.5  4
 28 St. Joseph by the Sea                       5:11.6  5
 29 St. Francis Prep                            5:15.9  5
 30 St. Dominic                                 5:20.9  5
 31 St Joseph Hill Academy                      5:21.4  5
 32 St. John's Prep                             5:29.4  4
 33 Saint Anthony's                             5:36.5  5

          Varsity Boys 4x400 Meter Relay Finals           
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             3:33.9  1
      1) Gene Kum              2) Warner Cooley III     
      3) Napoleon Zapata       4) Colin Volpe           
  2 Cardinal Hayes                              3:35.5  1
      1) Nicholas Vidal        2) Oscar Rios            
      3) Adam Rander           4) Corey Lucas           
  3 Chaminade                                   3:36.1  1
      1) Daniel Pinto          2) Daniel Ebanks         
      3) Nicholas Grieco       4) Andrew DiFranco       
  4 Xavier                                      3:37.3  1
      1) Keith Mesidor         2) Ed Wagner             
      3) Andrew Cheah          4) Gabe Spooner          
  5 Fordham Prep                                3:39.3  1
      1) Spencer Heitmann      2) Chris Reggio          
      3) Michael Cibelli       4) Dennis Kennelly       
  6 Holy Trinity                                3:39.8  1
  7 Chaminade                                   3:41.2  2
  8 Monsignor Farrell                           3:42.1  2
  9 St. John the Baptist                        3:43.8  3
 10 Archbishop Molloy                           3:45.0  2
 11 Holy Cross                                  3:45.1  2
 12 Kellenberg Memorial                         3:46.0  3
 13 Bishop Ford                                 3:47.1  3
 14 Xavier                                      3:50.2  3
 15 Iona Preparatory School                     3:50.4  3
 16 Kellenberg Memorial                         3:51.0  4
 17 St. Peter's                                 3:51.6  2
 18 Saint Anthony's                             3:51.8  4
 19 Bishop Loughlin                             3:52.4  5
 20 St. John's Prep                             3:52.6  3
 21 Saint Anthony's                             3:53.6  2
 22 Holy Trinity                                3:55.0  4
 23 Cardinal Hayes                              3:55.6  4
 24 St. John the Baptist                        3:56.3  6
 25 Saint Anthony's                             3:57.4  5
 26 Regis                                       3:58.0  3
 27 Monsignor Farrell                           3:59.5  4
 28 Fordham Prep                                4:03.6  5
 29 St. John the Baptist                        4:03.9  7
 30 St. Francis Prep                            4:04.2  6
 31 Fordham Prep                                4:04.5  6
 31 Cardinal Hayes                              4:04.5  5
 33 St. Joseph by the Sea                       4:04.5  4
 34 St. John the Baptist                        4:05.7  8
 35 Xavier                                      4:06.0  4
 36 St. Dominic                                 4:06.3  8
 36 Cardinal Hayes                              4:06.3  3
 38 St. John the Baptist                        4:06.8  7
 38 Chaminade                                   4:06.8  6
 40 Monsignor Farrell                           4:12.2  6
 41 Cardinal Spellman                           4:13.0  5
 42 Cardinal Hayes                              4:13.7  4
 43 Xavier                                      4:13.8  5
 44 St. Joseph by the Sea                       4:14.4  5
 45 Bishop Loughlin                             4:14.8  6
 46 Saint Anthony's                             4:15.0  6
 47 Regis                                       4:16.5  6
 48 Fordham Prep                                4:17.4  7
 49 Monsignor Farrell                           4:17.9  7
 50 Cardinal Hayes                              4:18.0  6
 51 Monsignor Farrell                           4:18.2  5
 52 Archbishop Molloy                           4:19.0  7
 53 Holy Cross                                  4:19.2  8
 54 Xaverian                                    4:21.5  7
 55 Cardinal Spellman                           4:21.7  7
 56 Fordham Prep                                4:30.1  8
 57 St. Peter's                                 4:37.0  7
 58 Bishop Ford                                 4:37.5  8
 59 Monsignor Farrell                           4:39.1  8
 60 Nazareth                                    4:39.4  8
 60 Xavier                                      4:39.4  6
 62 Bishop Loughlin                             4:40.8  7
 63 Archbishop Molloy                           4:49.2  8
 64 Monsignor Farrell                           5:05.0  8
 65 Xavier                                      5:05.9  7

          Varsity Boys 4x800 Meter Relay Finals           
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 St. John the Baptist                        8:04.9  1
      1) Hunter Burrell        2) Seitu Solomon         
      3) Matt Zampariello      4) Brandon Camenzuli     
  2 St. Joseph by the Sea                       8:05.8  1
      1) George Setteducato    2) Alex Civitano         
      3) Paul Brancale         4) Adam Civitano         
  3 Saint Anthony's                             8:09.7  1
      1) Thomas Flynn          2) Payton Hazzard        
      3) Tim Fiola             4) Thomas Diliberto      
  4 Kellenberg Memorial                         8:18.4  1
      1) Daniel Heffernan      2) David Bransfield      
      3) Raul Mcgee            4) James Agati           
  5 Fordham Prep                                8:21.0  1
      1) Lucas Keefer          2) Michael McNamara      
      3) Colin Okasaki         4) Antonio Rosa          
  6 Iona Preparatory School                     8:26.6  1
      1) Anthony O'Malley      2) Brijian Levesque      
      3) Michael Vallario      4) Tim Hefferon          
  7 St. John the Baptist                        8:28.5  1
  8 Monsignor Farrell                           8:33.1  1
      1) Tom Donegan           2) Harry Gumb            
      3) Matt Tymon            4) Kieran Tracy          
  9 Xavier                                      8:44.4  1
      1) John Maiocco          2) Dmitri Zuccarello     
      3) Ivan Caesar           4) Chris Delorenzo       
 10 Kellenberg Memorial                         8:45.6  2
 10 Saint Anthony's                             8:45.6  1
 12 Chaminade                                   8:50.3  1
 13 Iona Preparatory School                     8:56.0  2
 14 Mount St. Michael                           8:59.0  1
 15 Kellenberg Memorial                         8:59.5  2
 16 Xavier                                      9:07.9  2
 17 St. Joseph by the Sea                       9:14.2  2
 18 Chaminade                                   9:17.2  2
 19 Chaminade                                   9:17.3  2
 20 Regis                                       9:20.2  2
 21 St. Francis Prep                            9:25.3  2
 22 Xaverian                                    9:25.9  2
 23 Kellenberg Memorial                         9:28.5  2
 24 Chaminade                                   9:33.4  2
 25 Cardinal Hayes                              9:33.8  2
 26 Mount St. Michael                           9:34.1  2
 27 St. John the Baptist                        9:38.3  2
 28 Xavier                                      9:45.8  2
 29 Cardinal Hayes                              9:57.4  2
 30 Regis                                      10:04.8  2
 31 ST. Edmund's                               10:20.8  2

        Freshmen Girls 4x800 Meter Relay Finals        
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Kellenberg Memorial                        11:16.2
      1) Erin Croutier         2) Daniella Joyce        
      3) Emily Gomez           4) Devon Shaughnessy     
  2 St. John Villa Academy                     11:38.4
  3 Mary Louis Academy                         11:44.3
  4 Kellenberg Memorial                        11:50.2
  5 Holy Trinity                               12:23.0
  6 St. John Villa Academy                     12:23.4
  7 St. Francis Prep                           12:25.3
  8 Kellenberg Memorial                        12:46.8
  9 Archbishop Molloy                          13:17.2
 10 St. John Villa Academy                     13:21.3
 11 Archbishop Molloy                          13:31.5
 12 Archbishop Molloy                          14:28.6
 13 Archbishop Molloy                          14:41.4

          Varsity Girls 4x200 Meter Relay Finals          
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Saint Anthony's                             1:47.6  1
      1) Gabrielle Barbour     2) Emily Taussig         
      3) Meghan Healy          4) Chynna-mo Chung       
  2 Kellenberg Memorial                         1:48.9  1
      1) Michelle Anthony      2) Alexia Santiago       
      3) Katie Cavanaugh       4) Jasmine Belcher       
  3 Nazareth                                    1:53.2  1
      1) Leandra Haynes        2) Arnel Murray          
      3) Jamilla Rigault       4) Yasmeen Albasheir     
  4 Saint Anthony's                             1:53.3  1
      1) Erin Rodin            2) Kathryn Mazzucca      
      3) Melissa June          4) Elizabeth Easton      
  5 Notre Dame                                  1:55.1  1
      1) Pariis Garcia         2) Michelle Van Pelt     
      3) Stephanie Van Delt    4) Nicolet Kroczynski    
  6 Saint Anthony's                             1:57.3  2
  6 Notre Dame                                  1:57.3  3
  8 Kellenberg Memorial                         1:57.5  2
  9 Kellenberg Memorial                         1:57.6  1
 10 Sacred Heart Academy                        1:57.8  2
 11 St. John's Prep                             2:00.5  2
 12 Kellenberg Memorial                         2:02.6  4
 13 St Joseph Hill Academy                      2:03.3  3
 14 Bishop Ford                                 2:03.6  6
 15 Mary Louis Academy                          2:03.8  4
 16 St. John the Baptist                        2:05.0  5
 17 St. Joseph by the Sea                       2:05.4  3
 18 St. John Villa Academy                      2:05.9  2
 19 Notre Dame                                  2:06.3  4
 20 Holy Trinity                                2:06.5  3
 21 St. John Villa Academy                      2:07.8  4
 22 St. Francis Prep                            2:10.8  4
 23 Cardinal Spellman                           2:10.9  3
 24 Moore Catholic                              2:11.6  2
 25 Saint Anthony's                             2:12.4  5
 26 Notre Dame                                  2:13.1  6
 27 Notre Dame                                  2:15.5  7
 28 Kellenberg Memorial                         2:17.2  3
 29 Sacred Heart Academy                        2:17.3  5
 30 St. John's Prep                             2:17.9  6
 31 St. John's Prep                             2:18.9  7
 32 Holy Trinity                                2:21.8  6
 33 St. John Villa Academy                      2:22.0  5
 34 St Joseph Hill Academy                      2:23.5  4
 35 St. John the Baptist                        2:25.6  6
 36 St. John the Baptist                        2:28.0  7
 37 St Joseph Hill Academy                      2:28.9  6
 38 Cardinal Spellman                           2:30.5  5
 39 Holy Trinity                                2:33.3  7
 40 St Joseph Hill Academy                      2:45.9  7

         Sophomore Girls 4x400 Meter Relay Finals         
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Kellenberg Memorial                        4:35.60  1
      1) Margaret Calabro      2) Erin Costello         
      3) Brittany Blane        4) Elizabeth Magno       
  2 Cardinal Spellman                          4:43.50  2
  3 St. John the Baptist                       4:47.80  2
  4 St Joseph Hill Academy                     4:48.50  1
  5 St. Francis Prep                           4:52.30  1
  6 Cardinal Spellman                          4:57.20  2
  7 Kellenberg Memorial                        4:57.40  2
  8 Kellenberg Memorial                        4:57.50  1
  9 Moore Catholic                             5:08.20  2
 10 Holy Trinity                               5:13.40  1
 11 Cardinal Spellman                          5:48.00  2
 12 Nazareth                                   5:57.10  1
 13 St Joseph Hill Academy                     6:31.90  2

       Varsity Boys Distance Medley Relay Finals       
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Saint Anthony's                            10:56.3
      1) Kevin Kreider         2) Colin Volpe           
      3) Matthew Fortino       4) Joseph Segreto        
  2 Monsignor Farrell                          11:00.1
      1) Dan Galford           2) Pete Kennedy          
      3) Alex Lo Presti        4) James Buckley         
  3 St. Peter's                                11:19.3
      1) Nasser Zayer          2) Felix Grant           
      3) Mark Carles           4) Keith Grossman        
  4 St. John's Prep                            11:26.1
      1) Grant Barclay         2) Jebar King            
      3) Rodrigo Campos        4) Gabriel Vazquez       
  5 Bishop Ford                                11:26.5
      1) Elijah Taylor         2) Keith Charles-green   
      3) Chad Messam           4) Devin Rocks           
  6 Chaminade                                  11:30.9
  7 St. Dominic                                11:42.6
  8 Chaminade                                  11:43.9
  9 Mount St. Michael                          11:47.7
 10 Xavier                                     11:53.4
 11 Holy Trinity                               12:03.1
 12 Xavier                                     12:06.2
 13 St. Peter's                                12:06.6
 14 St. Joseph by the Sea                      12:11.6
 15 Chaminade                                  13:10.4
 16 Mount St. Michael                          13:53.6
 17 Holy Trinity                               14:40.0

    Varsity Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay Finals    
==========================================================
    Team                                          Time H#
==========================================================
  1 Chaminade                                   3:46.0  1
      1) Daniel Pinto          2) Dan Romeo             
      3) Andrew DiFranco       4) Daniel Ebanks         
  2 Xavier                                      3:47.3  1
      1) Keith Mesidor         2) Phillip Arvanitis     
      3) Gabe Spooner          4) Dmitri Zuccarello     
  3 Fordham Prep                                3:48.7  1
      1) Antonio Rosa          2) Andrew Velasquez      
      3) Dennis Kennelly       4) Greg McNamara         
  4 St. Joseph by the Sea                       3:51.8  1
      1) Adam Civitano         2) Nick Connors          
      3) Bobby Mirfield        4) Alex Civitano         
  5 All Hallows                                 3:52.1  2
      1) Renal Marmolejos      2) Oriel Vanega          
      3) Gregory Scott         4) Kwame Phipps          
  6 Monsignor Farrell                           3:54.3  1
  7 Fordham Prep                                3:54.8  2
  8 Holy Cross                                  3:57.8  2
  9 Fordham Prep                                3:58.0  2
  9 St. Peter's                                 3:58.0  1
 11 Mount St. Michael                           4:00.6  5
 12 Cardinal Spellman                           4:03.4  3
 13 Fordham Prep                                4:03.7  3
 14 St. Peter's                                 4:07.5  2
 15 Monsignor Farrell                           4:07.6  3
 16 Fordham Prep                                4:07.7  3
 17 Holy Cross                                  4:08.6  3
 18 Mount St. Michael                           4:08.9  4
 19 Xavier                                      4:10.1  3
 20 Cardinal Spellman                           4:10.2  4
 21 Fordham Prep                                4:10.3  4
 22 St. John's Prep                             4:10.4  4
 23 Mount St. Michael                           4:11.1  3
 24 Fordham Prep                                4:12.3  5
 24 St. Joseph by the Sea                       4:12.3  2
 26 St. Peter's                                 4:13.0  5
 27 Bishop Ford                                 4:13.6  4
 28 Archbishop Stepinac                         4:15.7  4
 29 Fordham Prep                                4:16.7  5
 30 St. John's Prep                             4:17.7  5
 31 Moore Catholic                              4:22.9  4
 32 St. Joseph by the Sea                       4:25.8  3
 33 Xavier                                      4:27.4  6
 34 Fordham Prep                                4:31.1  6
 35 St. Peter's                                 4:32.6  4
 36 St. Joseph by the Sea                       4:33.3  5
 37 St. John's Prep                             4:33.4  6
 38 Xavier                                      4:35.8  6
 39 St. Peter's                                 4:37.6  6
 40 Bishop Ford                                 4:37.8  6
 41 Mount St. Michael                           4:42.6  5
 42 Bishop Ford                                 4:47.2  6
 43 St. Dominic                                 4:47.7  6
 44 Xavier                                      5:00.6  5
 45 ST. Edmund's                                5:16.9  6

                 Varsity Boys 3200 Meter Run Finals                  
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 John Bentivegna           10 Monsignor Farrell          10:18.61
  2 Tyler Bay                 12 Archbishop Molloy          10:20.60
  3 John Lucchesi             11 Monsignor Farrell          10:21.50
  4 Steve Arnone              11 Monsignor Farrell          10:22.10
  5 Thomas Thieke                Saint Anthony's            10:23.10
  6 Daniel Stanilewicz        11 Monsignor Farrell          10:52.80
  7 Dillon Scibelli           10 Archbishop Molloy          11:06.30
  8 Adrian Wynne              11 Archbishop Stepinac        11:15.50
  9 Adam Diaz                 12 Moore Catholic             12:59.20

                   Varsity Boys Pole Vault Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Greg Gallagher            11 Iona Preparatory School        14-0
  2 Michael Brunoforte           Saint Anthony's                13-6
  3 Matt Urbano               10 Iona Preparatory School        12-6
  4 Savio Paul                11 Iona Preparatory School        12-0
  5 Cameron Granda               Fordham Prep                   12-0
  6 Patrick Civetta              Fordham Prep                   12-0
  7 Conor Simons              11 Chaminade                      12-0
  8 Nick Tommasso             12 Archbishop Molloy              11-6
  9 Sean McEvoy                  Fordham Prep                   11-6
 10 Kevin Mccahey             11 Monsignor Farrell              11-0
 10 Adam Loughlin                Fordham Prep                   11-0
 12 Matthew Pluhowski            Saint Anthony's                11-0
 12 Berent Kowarick              Fordham Prep                   11-0
 14 Dom Safina                12 St. John the Baptist           10-6
 14 Patrick Collins           11 St. John the Baptist           10-6
 16 Anthony Apestegui            Monsignor McClancy             10-0
 17 John Bauer                   Fordham Prep                   10-0
 17 Brian Doyle                  Saint Anthony's                10-0

                   Varsity Boys Triple Jump Finals                   
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Neil Pinnock              12 Iona Preparatory School     41-5.75
  2 Stanley Delacruz          12 Mount St. Michael          40-10.25
  3 Adam Dolphin              12 Mount St. Michael          39-10.25
  4 Liam Vogt                 11 St. Joseph by the Sea       39-6.25
  5 Chris Hadjigeorgiou       10 Archbishop Molloy          38-10.75
  6 Matthew Lambert           12 Archbishop Molloy           38-8.75
  7 Adam Rander               11 Cardinal Hayes                 38-5
  8 Devon Mitchell            11 Bishop Ford                 38-1.25
  9 George Dawson                Cardinal Hayes               37-2.5
 10 Ryan Vesey                11 Archbishop Molloy            37-1.5
 11 Herb Chan                 11 Monsignor Farrell           36-2.25
 12 Brain Louis               11 Bishop Ford                  35-9.5
 13 Nick Balko                12 Iona Preparatory School     34-11.5
 14 Charles Alcasid           12 St. Joseph by the Sea      34-11.25
 15 Pietro Ciccone               Fordham Prep                34-6.25
 16 Tyrell Davis                 St. Francis Prep               34-5
 17 Phil Blanda               10 St. Joseph by the Sea          34-4
 18 J. Robinson                  St. Francis Prep               33-7
 19 Jack Lee                     Fordham Prep                33-6.75
 20 Logan King                   Monsignor Farrell              33-5
 21 Robert Ranallo            10 Archbishop Molloy           32-10.5
 22 Steven Batista               Cardinal Hayes                 32-9
 23 Benedict Harvey            9 Archbishop Molloy            32-8.5
 24 Gaetano Taormina             Fordham Prep                   32-0
 25 Peter Kowarick               Fordham Prep                31-5.75
 26 Mackenzie Shaw               Cardinal Hayes               31-4.5
 27 Chris Lee                 10 Archbishop Molloy           31-4.25
 28 Ephram Abraha                Cardinal Hayes                 29-1

                    Varsity Boys Long Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Tarik Hawkins             12 Mount St. Michael          20-11.75
  2 Jason Mathews             12 St. Francis Prep             20-6.5
  3 Ed Wagner                 11 Xavier                       20-3.5
  4 Cody Israel                  Chaminade                   20-2.25
  5 Devon Mitchell            11 Bishop Ford                    19-8
  6 Liam Vogt                 11 St. Joseph by the Sea        19-7.5
  7 Frank Sconzo              11 St. Joseph by the Sea       19-1.25
  8 Jake Busuttil             11 Xavier                       18-9.5
  9 Jerry Mattia                 St. Joseph by the Sea       18-7.75
 10 Robert Pinto              12 Monsignor Farrell           18-5.75
 11 Trevon Tann                  Fordham Prep                 18-5.5
 12 Lorenzo Laing             11 Archbishop Molloy           18-3.25
 13 Demarcus Goodley          11 Mount St. Michael           18-1.25
 14 Dominick Vilsaint         12 St. Francis Prep             18-0.5
 15 Eric Macaluso                Saint Anthony's             17-11.5
 16 Anthony Apestegui            Monsignor McClancy            17-11
 17 Albert Maniscalco            Monsignor Farrell           17-2.75
 18 Herb Chan                 11 Monsignor Farrell           17-2.75
 19 Jonathan Lazar               Fordham Prep                17-2.25
 20 Leiquan Moore             11 Mount St. Michael              17-2
 21 Phil Blanda               10 St. Joseph by the Sea          17-2
 22 Lanier Mason                 Holy Trinity                 17-1.5
 23 Robert Cutino Jr             Mount St. Michael           17-0.75
 24 Lawrence Robinson            Monsignor McClancy           17-0.5
 25 Lance Mason                  Holy Trinity                 16-9.5
 26 Stanton Ridley               Saint Anthony's                16-8
 27 Logan King                   Monsignor Farrell           16-7.75
 28 Jessy Pierre                 Bishop Ford                  16-3.5
 29 Greg Sexton               10 Xavier                      16-2.25
 30 Carl Rentrop              10 Xavier                         16-2
 31 Ebna Zabir                   Monsignor McClancy          16-1.25
 32 Robert Lanfranchi         10 Xavier                        15-11
 33 Tyrell Davis                 St. Francis Prep              15-11
 34 Bernard Appiah               Cardinal Hayes               15-7.5
 35 Mackenzie Shaw               Cardinal Hayes                 15-3
 36 Steven Batista               Cardinal Hayes                 15-2
 37 Nathaniel Cadet              Bishop Ford                 15-1.25
 38 Ebed Stewart                 St. Francis Prep               15-0
 39 Matthew Merckling         10 Archbishop Molloy          14-11.25
 40 Joshua Payen              10 Regis                       14-10.5
 41 Ephram Abraha                Cardinal Hayes               14-9.5
 42 Glenn Rentrop             10 Xavier                      13-9.25
 43 David Stachnik               Archbishop Molloy            13-6.5
 44 Connor Ray                   Monsignor McClancy          13-5.75
 45 Steven Mazzari            10 Regis                          13-2
 46 Quentin Dumerve            9 Archbishop Molloy           12-8.25
 47 Anthony Valenzuela         9 Archbishop Molloy              12-3
 48 Jabarri Johnson              Bishop Ford                 11-8.25
 49 Khory Richardson          10 Cardinal Hayes              10-2.25

                    Varsity Boys High Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Devon Cajuste             12 Holy Cross                      6-4
  2 Robert Pinto              12 Monsignor Farrell              5-10
  3 Neil Pinnock              12 Iona Preparatory School        5-10
  4 Michael Rufrano              Chaminade                      5-10
  5 Kevin Mccahey             11 Monsignor Farrell              5-10
  6 Collin Francis            12 Archbishop Stepinac            5-10
  7 Trevon Tann                  Fordham Prep                   5-10
  8 Xavier Harris             12 St. Peter's                     5-8
  9 John Channell             12 St. Peter's                     5-8
 10 Charles Alcasid           12 St. Joseph by the Sea           5-8
 11 Brendan Mcguirk           12 Kellenberg Memorial             5-8
 12 Danny Lee                    Fordham Prep                    5-6
 13 Peter Samson                 Kellenberg Memorial             5-6
 14 Nick Balko                12 Iona Preparatory School         5-4
 15 Dan Moriarty              12 Archbishop Stepinac             5-4
 16 Rob Amparo                   St. Joseph by the Sea           5-4
 17 John Fusco                   Monsignor Farrell               5-4
 18 Nick Termini              12 Kellenberg Memorial             5-4
 19 Michael Carballiera       12 St. Joseph by the Sea           5-4
 20 Ryan Gilligan                Fordham Prep                    5-2
 20 Tyler Capozzoli           11 Kellenberg Memorial             5-2
 22 Michael Regan                Fordham Prep                    5-2
 23 Brandon Jackson              Holy Cross                      5-2
 24 Pedro Vincenty            10 Xavier                          5-0

                    Varsity Boys Shot Put Finals                     
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Meena Farid               12 St. Joseph by the Sea        51-1.5
  2 Charles Hampton              Monsignor Farrell           48-6.25
  3 Johnathan Harrison           Monsignor McClancy          46-4.25
  4 Michael Seminario            Fordham Prep                 44-2.5
  5 Christopher Hand             Saint Anthony's             43-11.5
  6 Pat Mcgibbon              11 Archbishop Molloy           43-6.25
  7 Felix Polanco             11 Cardinal Hayes              42-8.25
  8 Bryan Rhodes                 Saint Anthony's                42-2
  9 Mike Marciano                Monsignor Farrell           42-1.25
 10 Christopher Sullivan         Fordham Prep               41-11.75
 11 John Halloran                Chaminade                  41-10.75
 12 Bill Malewich             11 Xavier                      41-3.75
 13 Will Pope                 10 Iona Preparatory School     41-1.75
 14 Anthony Folino            11 Monsignor Farrell           40-8.25
 15 Chris Kelly               12 Xavier                       40-2.5
 16 John M. Sullivan             Fordham Prep                 39-7.5
 17 James Rowen               11 Regis                          39-3
 18 Carey Adams               11 St. John the Baptist           39-2
 19 Nick Coppolla                Chaminade                    39-0.5
 20 Michael Santeramo            Fordham Prep                 37-4.5
 21 Michael Cipriani             St. Joseph by the Sea        37-2.5
 22 Ryan Williams             10 Kellenberg Memorial            36-8
 23 Gabe Delaney              12 Xavier                      36-7.75
 24 Vin Macri                 11 Iona Preparatory School      36-7.5
 25 Luis Carpio               10 Xavier                       36-4.5
 26 Clinton Dowdhari          12 St. John's Prep             36-0.75
 27 Atiba London              12 Mount St. Michael             35-11
 28 Chris Magnowski           11 Xavier                         35-6
 29 Jonathan Sanchez          11 Cardinal Hayes               35-5.5
 30 Anthony Pecorelli            Fordham Prep                 35-0.5
 31 Mamadou Bah                  Cardinal Hayes              34-9.75
 32 Paris Mathis                 Fordham Prep                34-9.75
 33 Artan Capric              11 St. Peter's                 34-4.25
 34 Michael Lester               Fordham Prep                   34-3
 35 Joseph Confrancesco          Monsignor Farrell              34-2
 36 Chris Berenson               Fordham Prep                 34-0.5
 37 Nelson Beato                 Cardinal Hayes               34-0.5
 38 Christian Vasquez            Bishop Ford                33-10.25
 39 Simon Santos                 St. John's Prep                33-7
 40 Manuel Gomez                 Monsignor McClancy             33-1
 41 Alex Pisano               11 Regis                          31-7
 42 Frank Fricano                Holy Trinity                   31-7
 43 Ethan Friedland           11 Archbishop Molloy              31-4
 44 M. Attanazio                 Chaminade                      31-1
 45 Jay Rodriguez                Cardinal Hayes                 30-5
 46 Steven Sisan              11 St. John the Baptist           30-3
 47 Myles Bramble                Holy Trinity                29-8.75
 48 Antonio Martinez             Cardinal Hayes              29-6.75
 49 Derris Golding               Bishop Ford                 29-2.25
 50 A. DiCanio                   Chaminade                   29-1.25
 51 Connor Beck               11 Kellenberg Memorial        28-11.25
 52 Dumark Barlatier             Bishop Ford                 28-10.5
 53 Pat Klein                 12 Xavier                         28-6
 54 Kane Maldonado               Bishop Ford                    28-6
 55 Bryan Goris               10 Mount St. Michael              28-1
 56 Peter Micheels            11 St. John the Baptist         27-9.5
 57 Sean Dolan                11 Regis                        27-9.5
 58 Michael Kuna              11 St. Peter's                 27-6.75
 59 Ryan Carney               11 St. John the Baptist         26-6.5
 60 Antonio Clark                Bishop Ford                 25-5.75
 61 Kevin Daly                12 Regis                          23-2

                   Sophomore Boys Shot Put Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 John M. Sullivan             Fordham Prep                  41-10
  2 Will Pope                 10 Iona Preparatory School     40-4.75
  3 Blake Walton                 Saint Anthony's               38-11
  4 Jack Gamble                  Saint Anthony's             38-5.75
  5 Ryan Williams             10 Kellenberg Memorial         38-4.25
  6 Daniel Carlone               Saint Anthony's             37-10.5
  7 Luis Carpio               10 Xavier                      37-6.75
  8 Blake Baez                   Saint Anthony's             37-1.25
  9 Anthony Okpagu               Mount St. Michael              36-2
 10 Matthew Weissheier        10 Kellenberg Memorial         35-2.75
 11 Billy Bishop              10 Iona Preparatory School    34-11.75
 12 Mamadou Bah                  Cardinal Hayes             34-10.75
 13 Brandon Vernon            11 Iona Preparatory School        33-9
 14 George Dawson                Cardinal Hayes             32-10.75
 15 Nick Groszewski              Fordham Prep                32-6.25
 16 Andy Sanchez                 Holy Trinity               31-10.25
 17 Paul Folino                  Monsignor Farrell          31-10.25
 18 Jack Fitzpatrick             Xavier                      30-10.5
 19 Deshawn Henry                St. John's Prep                30-9
 20 Louis Lippolis               Fordham Prep                30-7.25
 21 Anthony Petrucci          10 Kellenberg Memorial         30-3.75
 22 Korell Constable          10 St. John's Prep             30-0.25
 23 Edward Arzooman           10 St. Francis Prep           29-10.75
 24 John Cavelli                 Monsignor Farrell           29-6.75
 25 Cedric Senat                 Holy Trinity                29-3.75
 26 Matthew Rispoli           10 Kellenberg Memorial          29-3.5
 27 Rashawn Wilkerson            St. Francis Prep            28-5.75
 28 Chris Fleurant            10 Regis                       28-2.25
 29 Rob Morrissy                 Xavier                        27-11
 30 Darnell Marulaz              St. Francis Prep           27-10.75
 31 Nick Palladino               St. John the Baptist        27-6.75
 32 Chris Taccariello            Fordham Prep                   27-5
 33 Mike Locascio             10 Archbishop Stepinac          27-3.5
 34 Dan Smith                    Xavier                         27-3
 35 Raymond Torres               Holy Trinity                   27-0
 36 Tom Banfield              10 Iona Preparatory School      26-6.5
 37 Sheldon Coburn             9 Mount St. Michael              26-2
 38 Matt Foley                   Holy Trinity                25-9.75
 39 Owen Hans                    Fordham Prep                 25-1.5
 40 Andrew Santiano           10 Regis                         24-11
 41 Matt White                 9 Archbishop Stepinac            24-7
 42 Richard Gottcent          10 St. John the Baptist        24-4.75
 43 Brendan Whelan               Holy Trinity                24-2.25
 44 Sean Sullivan              9 Xavier                         24-1
 45 Aaron Jackson                St. Francis Prep               24-1
 46 Robert D'Ambly               St. Francis Prep               23-7
 47 Ferrod Liles              10 Bishop Loughlin            22-11.75
 48 Jared Jeffrey             10 Bishop Loughlin              22-8.5
 49 Jonathan Saunders            St. Francis Prep            22-2.25
 50 Doug Gordan               10 St. John the Baptist        22-1.25
 51 Nick Eckoff               10 St. John the Baptist          21-10
 52 Avery Massiah             10 Bishop Loughlin                21-4
 53 Ryan Karsten              10 Archbishop Molloy           21-0.75
 54 Pierre-louis Evadell      10 Bishop Loughlin             16-10.5

                    Freshmen Boys Shot Put Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Victor Morales               Saint Anthony's            41-10.75
  2 Khari Noerdlinger            Cardinal Hayes              41-1.25
  3 Terence Corbett              Fordham Prep                38-1.25
  4 Robert Tagoe                 Cardinal Hayes             37-11.75
  5 Mazen Hassan                 Monsignor Farrell              36-7
  6 Joe Cotrone                  Xavier                         36-1
  7 Jordan Shapiro               Fordham Prep                   35-8
  8 Kyle Stevenson            10 Saint Anthony's              35-5.5
  9 Christian Baskett            Cardinal Hayes               35-4.5
 10 Bhajan Chumber               Monsignor McClancy          34-3.25
 11 Joseph Vazquez             9 Xavier                      33-9.25
 12 David Lunsford               Cardinal Hayes                 33-9
 13 Dennis Dunne               9 Xavier                         33-4
 14 Charles Lippolis             Fordham Prep                 32-6.5
 15 James Ciaccia                Fordham Prep                   32-6
 16 Steven Cepeda                Cardinal Hayes                 32-4
 17 Spencer Lee-Rey              Fordham Prep                   31-9
 18 Ryan Bartlett                Holy Trinity                30-9.75
 19 Isaiah Salvador            9 Xavier                       30-9.5
 20 Jeremy Perez                 Holy Trinity                   30-7
 21 Joseph Segreto               Saint Anthony's              30-2.5
 22 Peter Leary                  Holy Trinity                   29-9
 23 Max Feinberg               9 Regis                        29-5.5
 24 Greg Delaney               9 Xavier                       29-4.5
 25 Ed McCarthy                  Xavier                       29-3.5
 26 Daniel Lester                Fordham Prep                28-11.5
 27 Jon Paul Ramirez           9 Xavier                      28-7.25
 28 Justin Alonso                Archbishop Molloy             27-11
 29 Michael Savalli              Saint Anthony's             27-8.25
 30 Nick Hockshow                Archbishop Stepinac          27-7.5
 31 Peter Triolo                 Monsignor Farrell           27-5.75
 32 Michael Jay                  Xavier                      27-5.75
 33 Brian Hannaberry             Holy Trinity                27-3.25
 34 Jose Carillo                 Monsignor McClancy             26-7
 35 Connor Rafferty            9 Archbishop Stepinac            25-7
 36 Paul Gualtieri             9 Xavier                         25-2
 37 Matt Bruton                9 Archbishop Stepinac         25-1.25
 38 Jeremy Jones                 Archbishop Molloy           24-6.25
 39 Matt Eberhart              9 Archbishop Stepinac            24-6
 40 Kyle Mcalmon               9 Bishop Loughlin              24-0.5
 41 Kieran Vaughn              9 Archbishop Stepinac         23-11.5
 42 John Khan                    Xavier                     23-11.25
 43 Rudolph Walker             9 Bishop Loughlin              23-9.5
 44 Conor Gilligan               Fordham Prep                23-8.25
 45 Antonio Walthall-Moon      9 Archbishop Stepinac           22-11
 46 Matthew Smith              9 Bishop Loughlin             21-11.5
 47 Mike Palmieri              9 Regis                        21-1.5
 48 Zachary Einhorn              Holy Trinity                 20-2.5
 49 Justin Clarke              9 Bishop Loughlin             18-1.25

                   Freshmen Boys High Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Joe Crispi                   Monsignor Farrell               5-2
  2 Liam Gutowski              9 Xavier                          5-0
  3 Pablo Morrell                Fordham Prep                   4-10
  4 Conrad Flores              9 Kellenberg Memorial            4-10
  5 Connor Goss                9 Kellenberg Memorial            4-10
  6 Daniel Murphy                Archbishop Molloy               4-8
  7 Nicholas DeMarco           9 Kellenberg Memorial             4-8
  8 Dan DeNiro                 9 Xavier                          4-6
  9 Edward Logsdail            9 Iona Preparatory School         4-6
 10 John Mancini               9 Archbishop Molloy               4-4
 11 Thomas DiGiuseppe          9 Kellenberg Memorial             4-4

                   Freshmen Boys Pole Vault Finals                   
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Joe Crispi                   Monsignor Farrell               9-6
  2 Edward Logsdail            9 Iona Preparatory School         8-0
  2 James Deutmeyer              Fordham Prep                    8-0
  4 Constatine Kokis           9 Archbishop Molloy               7-6
  5 Sean Ryan                  9 Archbishop Molloy               7-0
  6 Mac Sullivan                 Fordham Prep                    7-0
  7 Andrew Van Houk              Fordham Prep                    6-6
  8 Ryan Kincheloe             9 Iona Preparatory School         6-6
  9 Joe Reitano                  Fordham Prep                    6-6
 10 Jonathan Calvello            Fordham Prep                    6-0
 11 Michael Dmytryshyn           Fordham Prep                    6-0

                    Novice Boys Pole Vault Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Mike Janny                   Fordham Prep                    9-6
  2 Markell Jones-francis        Fordham Prep                    9-6
  3 Giancarlo Mayor           10 Archbishop Molloy               9-0
  3 Ken Dowling               10 Monsignor Farrell               9-0
  3 Robert Horvath               Fordham Prep                    9-0
  3 Christian Kuntz              Fordham Prep                    9-0
  7 Lucas Gilbride               Fordham Prep                    9-0
  8 Jack Lee                     Fordham Prep                    8-6
  9 Ryan Loftus                  Fordham Prep                    8-6
 10 Christian Petersen           Saint Anthony's                 8-6
 11 Michael Rufrano              Chaminade                       8-0
 11 Tyler Thiele                 Saint Anthony's                 8-0

                   Varsity Girls Long Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Katie Gallagher              Saint Anthony's               15-11
  2 Nicole Kelly              11 Archbishop Molloy              15-2
  3 Sarah Hernandez              Holy Trinity                14-9.25
  4 Gina Funaro               12 Mary Louis Academy             14-9
  5 Tatianna Tutt                Holy Trinity                 14-8.5
  6 Sabrina Cammock           12 Mary Louis Academy             14-8
  7 Victoria Pileggi             Saint Anthony's              14-7.5
  8 Liz Fallon                   Saint Anthony's                14-2
  9 Cristina Buttler             Saint Anthony's                14-0
 10 Kelly Michalak            10 Archbishop Molloy             13-11
 11 Colleen Semenick             Kellenberg Memorial         13-8.25
 12 Dana Schneider               Saint Anthony's                13-8
 13 Jen Greis                    Holy Trinity                 13-7.5
 14 Cristina Martello         10 Mary Louis Academy             13-7
 15 Maddie Garcia                Notre Dame                   13-6.5
 16 Kelli Hingerton              Saint Anthony's             13-5.75
 17 Kaitlyn Nelson               Holy Trinity               12-11.75
 18 Erinn Lavelle             11 Holy Trinity                  12-11
 19 Kristine Petrier             Kellenberg Memorial           12-11
 20 Hayley Prudente              Saint Anthony's               12-10
 21 Chrysalis Terrado            Archbishop Molloy             12-10
 22 Megan Chefaias               Holy Trinity                12-8.25
 23 Rachel Webke                 Saint Anthony's              12-7.5
 24 Lauren Carlino               Holy Trinity                 12-7.5
 25 Shemaia Cumberbatch        9 Archbishop Molloy           12-4.75
 26 Aziza Hawthorne           10 Mary Louis Academy          12-1.25
 27 Cassandra Ficano             Saint Anthony's             11-11.5
 28 Chelsea Paniccioli           Saint Anthony's                11-7
 29 Caitlin O'mara               Saint Anthony's              11-2.5
 30 Natalie Clark             11 Notre Dame                  11-1.75
 31 Jessica Riker                Saint Anthony's              11-0.5
 32 Diana Rispoli                Saint Anthony's                11-0
 33 Annie Levinson               Saint Anthony's            10-11.25
 34 Kimberlee Casey              Saint Anthony's                10-1
 35 Gabrielle Manfredi           Saint Anthony's              9-8.25

                  Varsity Girls Triple Jump Finals                   
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Tonika Forrester          12 Archbishop Molloy           35-9.75
  2 Jonice Baptiste              Kellenberg Memorial         33-5.25
  3 Kristi Taddoni            11 St. John Villa Academy       32-3.5
  4 Tatianna Tutt                Holy Trinity                31-9.25
  5 Colleen Semenick             Kellenberg Memorial         31-7.75
  6 Candace Williamson        12 St. Francis Prep            31-6.75
  7 Melissa Esposito          12 St. John Villa Academy      30-9.75
  8 Nicole Burt               10 St. John Villa Academy         30-8
  9 Jen Greis                    Holy Trinity                29-5.75
 10 Brittany Coscio              Saint Anthony's             28-9.75
 11 Julia Rosa                11 Archbishop Molloy              28-4
 12 Samantha Gillanza         10 St Joseph Hill Academy      28-3.25
 13 Kristina Petridge            Kellenberg Memorial            28-3
 14 Megan Chefaias               Holy Trinity                28-2.25
 15 Devon O'Shaughnessy          Kellenberg Memorial           27-11
 16 Christina Conroy          11 Kellenberg Memorial         27-8.25
 17 Erinn Lavelle             11 Holy Trinity                26-7.75
 18 Alison Yatco                 Holy Trinity                 25-6.5
 19 Dannielle Desantis         9 St. John Villa Academy      24-9.25

                   Varsity Girls High Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Kate Gallagher             8 Kellenberg Memorial             5-0
  2 Elizabeth Kalvoda         11 St. Francis Prep                5-0
  2 Liz Fallon                   Saint Anthony's                 5-0
  4 Michele Goss                 Kellenberg Memorial            4-10
  5 Ashley Mayer              11 Archbishop Molloy              4-10
  5 Emma Cleary               11 St. John the Baptist           4-10
  7 Maddy Fabozzi                St. John Villa Academy          4-8
  8 Nicole Cunningham         11 St. John the Baptist            4-6
  8 Brittany LeJuan              Kellenberg Memorial             4-6
 10 Karina Patterson          10 Mary Louis Academy              4-6
 11 Victoria Pileggi             Saint Anthony's                 4-6
 12 Leigh Paetzsa                Saint Anthony's                 4-6
 13 Annette Pahn                 St. John Villa Academy          4-4
 14 Kaitlyn Nelson               Holy Trinity                    4-4
 15 Alison Re                  9 Kellenberg Memorial             4-4
 16 Riley Christian              Saint Anthony's                 4-2
 17 Brittany Coscio              Saint Anthony's                 4-2

                   Varsity Girls Pole Vault Finals                   
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Emma Cleary               11 St. John the Baptist            8-6
  2 Alex Russo                   Saint Anthony's                 7-6
  3 Catherine Hansen          12 St. John Villa Academy          7-0
  3 Elizabeth Holland            Saint Anthony's                 7-0

                    Varsity Girls Shot Put Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Adrienne Alexander        11 Bishop Loughlin             41-10.5
  2 Nicole Madden             12 St. John the Baptist         28-5.5
  3 Kendall Mcnee             10 Archbishop Molloy            26-3.5
  4 Gloria Bauman              9 Sacred Heart Academy        26-3.25
  5 Meaghan Coyne             11 Sacred Heart Academy       25-11.25
  6 Karina Mejia                 Bishop Ford                  22-9.5
  7 Francesca Vullo           11 St. John the Baptist        22-5.75
  8 Elizabeth Governale       10 Archbishop Molloy           22-4.75
  9 Kimberly John             10 Bishop Ford                  20-1.5
 10 Donne Exume               10 Mary Louis Academy           18-6.5

This page was created in 0.1090 seconds on server 132